PREVIOUS

How Often Do Airlines Wash Their Blankets and Pillows

NEXT

Airplanes have come a long way since the start of commercial aviation. Te dni, producenci samolotów konkurują, aby mieć najbardziej wydajny i wygodny samolot tam na niebie. Pasażerowie spędzają godziny i godziny w kabinie tych samolotów i chcą, aby było to tak wygodne, jak to tylko możliwe. Więc jakie są najnowsze samoloty dostępne dla Twojego następnego lotu?

Odkąd bracia Wright po raz pierwszy wystartowali w Kitty Hawk, a linie lotnicze takie jak Pan Am pomogły w stworzeniu samolotu pasażerskiego, lotnictwo komercyjne przeszło długą drogę. Z liniami lotniczymi i narodami z całego świata dołączającymi do komercyjnego wyścigu lotniczego, jakie nowe samoloty wzbiją się w powietrze?

Jednym z najbardziej interesujących aspektów tego pytania jest rywalizacja. Lotnictwo zawsze było napędzane przez konkurencję, a ten duch z czasem tylko się nasilił. Airbus i Boeing rywalizują ze sobą od dziesięcioleci i są dobrze reprezentowane na tej liście.

Ponieważ rywalizacja pomiędzy dwoma tytanami lotnictwa komercyjnego była kiedyś nazwą gry, jeśli chodzi o międzynarodowe samoloty pasażerskie, Rosja i Chiny również wkroczyły do gry.

Te dwa kraje starały się dorównać Zachodowi przez cały okres zimnej wojny za pomocą samolotów klasy wojskowej. Teraz, w epoce, w której króluje handel, komercyjne linie lotnicze stanowią nowy poligon doświadczalny dla prestiżu międzynarodowego lotnictwa, nie mówiąc już o zyskach pieniężnych, jakie mogą płynąć z udanego modelu.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się dziesięciu nowym komercyjnym liniom lotniczym, które zadebiutują teraz lub w niedalekiej przyszłości.

Airbus A220

Zespół redakcyjny A220-300 airBaltic

Jak już wspomniano, Airbus jest wielkim graczem w tej grze, i to nie tylko dlatego, że podobnie jak Boeing, firma miała w ostatnich latach wiele wzlotów i upadków. Podczas gdy Boeing miał problemy z realizacją niektórych swoich zamówień, Airbus starał się je wykorzystać dzięki takim modelom jak ten.

Choć nie było wokół niego zbyt wiele szumu na początku, biorąc pod uwagę problemy Boeinga, ma on teraz potencjał, aby wypełnić niszę wśród pasażerów poszukujących większego komfortu podczas lotu.

Dużą zaletą A220 jest obietnica, że dzięki niemu loty komercyjne staną się bardziej komfortowe. Airbus A220-300 jest w zasadzie przemianowany Bombardier CS300 z celem, aby wnętrze bardziej przestronne.

Obiecuje on bardziej pokaźne kosze nad głową z konfiguracją korytarza sześć foteli o szerokości 17 cali każdy. Ile indywidualnej przestrzeni na nogi każdy pasażer dostaje, jednak ostatecznie zależy od linii lotniczych, które mogą dostosować model.

Wąskokadłubowy charakter jednostki, w połączeniu z jego zakład na komfort, sprawiają, że jest to model do oglądania w przyszłości.

Comac C919

Zespół redakcyjny Comac C919

Ta oferta z Chin od lat jest wielkim zakładem tego kraju na rynku komercyjnym. Model ten jest już piątym prototypem, co świadczy o tym, że prace nad nim trwały bardzo długo. Niestety dla Chin, linie lotnicze mogą być zmuszone czekać jeszcze dłużej.

To dlatego, że premiera Comac C919 została przesunięta jeszcze dalej. Najwyraźniej te pięć prototypów nie wystarczyło i pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Uzyskanie pozwolenia na dopuszczenie samolotu do ruchu jest obecnie najważniejszym priorytetem.

Jednakże, C919 może być wart czekania. Jest to kolejny samolot wąskokadłubowy. Jeśli linie lotnicze takie jak Airbus mają coś do powiedzenia na ten temat, to może to być fala przyszłości. Chiny zdają sobie z tego sprawę i mają nadzieję, że dzięki temu i swojemu kwitnącemu przemysłowi turystycznemu, Comac C919 będzie warty uwagi.

Boeing 777X

Zespół redakcyjny Boeing 777X

Przez dziesięciolecia Boeing był standardowym nośnikiem lotów komercyjnych, a to w dużej mierze dzięki swoim legendarnym 747. Jednak mimo, że samoloty te dobrze służyły liniom lotniczym w tej erze lotów komercyjnych, zaczynają pokazywać swój wiek i wymagają wymiany.

Boeing wie o tym i naturalnie wolałby, aby to oni zastąpili swoją ostoję nowym standardem wspaniałych lotów komercyjnych, którym ma być właśnie 777X.

Zespół redakcyjny Boeing 777X model

Jednym z największych celów firmy w przypadku 777X jest zrównoważenie aerodynamiki i konstrukcji silnika z niższym i bardziej wydajnym zużyciem paliwa oraz niższą emisją spalin. Nie tylko może to być dobry ruch oszczędnościowy, ale w coraz bardziej świadomej ekologicznie erze, jest to również dobry ruch PR.

Dodatkowo, 777X posiada unikalne składane skrzydło. Pozwala to na łatwiejsze przechowywanie samolotu na lotniskach. Dla porównania, niektóre z większych modeli Airbusa, takich jak A380, zajmują sporo miejsca, a zatem mogą być mniej wygodne i opłacalne w tym zakresie.

Jednakże, podobnie jak C919, 777X miał problemy z testowaniem późno. Odrzutowiec nie przeszedł testu bezpieczeństwa we wrześniu 2019 r., więc nadal istnieją problemy, które należy rozwiązać.

Airbus A350-1000

Zespół redakcyjny Airbus A350-1000 XWB

Podczas gdy inne opcje Airbusa skupiają się na odchudzaniu, ta oferta wzmacnia wszystko, dzięki czemu jest to najlepszy zakład firmy, aby konkurować z Boeingiem na rynku superodrzutowców.

A350-1000 będzie współpracował z Qatar Airways, który planuje dodać jeszcze więcej miejsc w klasie biznes, jak również w autokarze, dając ostateczną wersję samolotu do ich uruchomienia o pojemności ponad 320 pasażerów.

W dodatku, zarówno Airbus, jak i Qatar Airways podkreślają potencjalne możliwości samolotu jako cichego samolotu. Liczą na to, że samolot będzie w stanie zaoferować niski poziom hałasu jak na samolot dwusilnikowy, a także nastrojowe oświetlenie i kontrolę temperatury, co sprawi, że komfort stanie się głównym punktem sprzedaży.

Boom Overture

Editorial Team Boom Overture – cruising at 30K feet

Ten samolot jest wciąż w fazie rozwoju i powinien być jeszcze przez jakiś czas. Mimo to, firma Boom Technology z siedzibą w Denver ma potencjał, aby stać się jedną z największych historii „Boom or Bust” we współczesnej historii lotnictwa komercyjnego.

W centrum ich wysiłków, aby wejść na rynek komercyjnych linii lotniczych jest ich flagowy samolot Overture Supersonic. Ten samolot jest zaprojektowany z dodatkową prędkością w umyśle, w celu skrócenia czasu na loty, takie jak transatlantyckie podróże znacznie.

Jeśli przyniesie owoce, będzie to pierwszy naddźwiękowy odrzutowiec, aby uderzyć w niebo od Concorde został wycofany z aktywnej służby ponad półtorej dekady temu. Japan Airlines już zainwestowały w firmę i są potencjalnym kandydatem do zakupu pierwszych samolotów.

Airbus A330neo

Zespół redakcyjny

Jak stwierdzono, jednym z największych zakładów Airbusa w tej chwili jest próba opracowania samolotów, które mogą być dostosowane do użytku w wąskich kadłubach, a jednocześnie są zgodne z koncentracją firmy na komforcie.

Dodatkowo, „neo” w nazwie tego samolotu oznacza skupienie się na opracowaniu nowego silnika. Model ten bierze zatem niektóre z tych ideałów wąskokadłubowych i próbuje konkurować na rynku szerokokadłubowym.

Następnie pojawia się kwestia efektywności kosztowej. Ponieważ Airbus nadal stara się konkurować z Boeingiem, modele, które oferują lepszą wydajność paliwową i operacyjną są, obok komfortu, podstawą ich obecnej strategii biznesowej.

Airbus A321neo

Zespół redakcyjny Airbus A321neo

Wskazówka tkwi w nazwie – jest to wariant A330neo. Co wnosi do oferty ten model? Jest to kolejny model, który korzysta z tego nowego silnika.

Jako że firma koncentruje się na tym, aby loty transatlantyckie stały się bardziej przystępne cenowo i stanowiły większą część jej strategii biznesowej, samoloty takie jak ten będą miały zasadnicze znaczenie w umożliwieniu tego. Mają nadzieję, że ten nowy silnik może skrócić czas lotu, jak również nawigować lepsze flight paths.

Inna kluczowa funkcja planowana dla A321neo jest jego „Cabin-Flex” projekt. Ma to sprawić, że wnętrze samolotu będzie jeszcze bardziej przestronne, z miejscem nawet dla 244 pasażerów.

Airbus A321XLR

Zespół redakcyjny Airbus A321XLR

Oto kolejny wariant linii Airbus A320-1. Jednym z największych problemów dzisiejszych linii lotniczych jest znalezienie sposobu na zapewnienie dobrego zasięgu lotów przy jednoczesnym odchudzeniu samych samolotów. Stąd powstanie samolotów wąskokadłubowych, których pionierem jest Airbus.

Wersje takie jak A321XLR mają być odpowiedzią na ten dylemat. Jest on zaprojektowany tak, aby oferować komfort, jaki Airbus obiecuje w innych modelach, jednocześnie pozwalając na zwiększenie zasięgu, przy czym ta jednostka może zaoferować zasięg aż 4700 mil morskich.

Jeśli uda im się spełnić tę obietnicę, pozwoli to Airbusowi pomóc liniom lotniczym połączyć takie miejsca jak Nowy Jork i Rzym. Byłoby to nie tylko duży plus dla pasażerów transatlantyckich, ale może być również duże dobrodziejstwo dla pasażerów transazjatyckich, zostały opracowane tam, jak również.

Airbus i partner JetBlue są docelowe 2021 na początek usługi transatlantyckie z Londynu.

Boeing 737 Max 8

Zespół redakcyjny Boeing 737 Max 8 – Air Canada – autor: Liam Allport

Jednym z największych problemów Boeinga w ostatnim czasie była po prostu próba wyprodukowania samolotów w tempie i z konsekwencją, z których firma jest znana. Samoloty takie jak Boeing 737 Max 8 są przykładem tego problemu, z kilkoma niepowodzeniami występującymi w ciągu pięcioletniej historii produkcji.

To powiedziawszy, jeśli kiedykolwiek uda im się uruchomić samolot i dostarczyć go do linii lotniczych zgodnie z przeznaczeniem, Boeing 737 Max 8 ma potencjał, aby zaoferować bardzo wiele. Mogą one zaoferować szybsze loty transatlantyckie wraz z próbą zmniejszenia zużycia paliwa aż o 14%.

Irkut MC-21

Editorial Team Irkut MS-21 – by Dmitry Terekhov

Jest to najnowsza rosyjska próba wejścia do gry w komercyjne linie lotnicze.

Nawet w ten sposób, Irkut MC-21 wykazał wczesny potencjał w próbach i zaimponował niektórym w branży do tej pory, co czyni go enigmatyczną opcją w miarę zbliżania się 2019 roku.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg