UPDATE: Dec. 30, 13:50 – Butler szerepel, mint ki ismét a szerdai játék ellen a Bucks. Ez már a második meccse zsinórban, inkább két és fél, a bokasérülése miatt. A Bucks kedden éppen 47 ponttal rombolta le a Miamit. Butler újabb hiánya újabb Milwaukee-győzelmet jelenthet. A Heat tegnap este Moe Harkless-t és Meyers Leonardot kezdte.

UPDATE: Dec. 29, 17:32 – Butler bokasérülés miatt nem léphet pályára a keddi, Bucks elleni mérkőzésen.

Miami Heat SG/SF Jimmy Butler bokasérülés miatt kétséges, hogy játszik-e a keddi, Milwaukee Bucks elleni mérkőzésen, mondta Erik Spoelstra a riportereknek hétfő délután. Butler játéka a New Orleans Pelicans elleni karácsonyi mérkőzésen is kérdéses volt a sérülés miatt. Végül kezdett, de a második félidőben kénytelen volt távozni a sérülés kiújulása miatt. Jó esély van rá, hogy a Heat továbbra is óvatos marad legjobb játékosával, és még egy meccset kihagy Butlerrel, hogy kipihenje magát.

A Heat a félidőben nagy előnyben volt a Pels ellen, így okkal feltételezhető, hogy Butler kihagyása csak elővigyázatosságból történt. Az, hogy kétséges, hogy kedden nem léphet pályára, már egy kicsit aggasztóbb. Ez egy elég nagy meccs lesz a Bucks ellen, akik 1-2-re állnak és nagy szükségük van a győzelemre. Butler kiesésével a NOLA elleni második félidőben a Heat rengeteg Goran Dragicot, Andre Iguodalát és Avery Bradley-t láthattunk.

Elképzelhető, hogy Bradley kezd Butler helyett, tekintve a védekező képességeit. Dragic és Iggy jobbnak tűnik a padról beszállva. Bradley ráadásul igazi irányító, ami az első két meccsen nem igazán volt jellemző a Heat kezdőcsapatára. Bradley és Dragic érdekes játék lesz a DraftKings-en egy olyan Bucks védelem ellen, amely közel sem olyan félelmetes, mint a tavalyi szezonban.

Tyler Herro még nem tört ki két meccsen keresztül, így ez lehet a hely. Jrue Holiday vagy Donte DiVincenzo feladata lesz Herro üldözése. Ha DD lesz az, akkor az egy erős matchup. Őt három meccsen keresztül tüzelik az ellenfelek. Bam Adebayo erős játék Butler nélkül, tekintve, amit a Buckstól láttunk, és ami a 2020-as posztszezonban történt. A Miami-Milwaukee egy érdekes stack opció lesz a keddi játéknapon.